GLASS & CERAMICS / Ceramics / Uppläggningsfat 5062059
*
nr 506 2059
Uppläggningsfat
Lenght: ()
Cocktail, Gefle, Ternell, 1950-tal, längd: 27
Withdrawn
Auction date:
Monday January 28 2008
at 17:23:24
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktail gefle keramik svensk keramik svenska keramiker ternell uppläggningsfat
-
3012 SERVING DISH
+ soup plates, 5 parts, Royal Copenhagen, Denmark,..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two days
3 juni at 19:56
*
Uppläggningsfat
nr 506 2059
Uppläggningsfat
Lenght: ()
Cocktail, Gefle, Ternell, 1950-tal, längd: 27
Withdrawn |
|
Auction date: |
Monday January 28 2008 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktail gefle keramik svensk keramik svenska keramiker ternell uppläggningsfat
-
3012 SERVING DISH
+ soup plates, 5 parts, Royal Copenhagen, Denmark,..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two days
3 juni at 19:56